Ви знаходитеся тут: Головна Про товариство Поліграфічний музей

Поліграфічний музейДрукарський верстат Wuerzburg 1875.

Машина високого друку MAN для одержання спробних відбитків. Виготовлена в 1924 р. у Німеччині. Являє собою одну з пласких "простих" машин з циліндричним натиском, винайдених Фрідріхом Кенитом. Призначена для одержання спробних (коректурних) відбитків зі складальної форми високого друку.

Ручний літографський рейберний верстат Кrause конструкції 1884 р.

Пласкодрукарська стоп-циліндрова машина ПП-45Р. Виготовлена у 1975 р. на Кизилюртовському заводі поліграфічних машин. Застосовується в даний час у невеличких районних і обласних друкарнях.

Стоп-циліндрова пласкодрукарська машина "Maxima-Front". Виготовлена в Чехословаччині у 1965 р. Призначена для друкування різноманітної одно- і багатоколірної продукції способом високого друку. Передбачено автоматичну подачу аркушів паперу максимального формату 560х782 мм у захвати друкарського циліндру.

Верстат для друку літографій виробництва Gutenberg-Haus (Австро-Угорщина).

Кишенькова рахівниця (перша половина XVIII ст.). Застосовувалася для підрахунку баришів німецькими купцями.

Годинник вахтовий (перша половина ХІХ ст.). Використовувся для контролю робочого часу працівників друкарні. Працівник, приходячи в друкарню, вставляв у годинник особисту картку для вдруковування часу приходу на роботу.

Циркуль, шило і молоток - інструменти для формування книжкового блоку.

Універсальний прес для формування й обрізки книжкового блоку. 

Пресс для формування книжкового блоку.

Спеціальні шкребки й ножі для виготовлення книжкових палітурок з різних матеріалів: картону, дерева, шкіри.

"Збірник повчань Іоанна Златоуста". Книга віддрукована з древнього письмового перекладу у Почаївській друкарні Успенського собору в 1798 р. Дві фарби, 334 листа. Старообрядницьке видання, відомі дві книги.

Книга "Мистецтво друкарства на вашому підприємстві", том 1, автор Олександр Вальдом, м. Лейпціг, видавництво Олександра Вальдома (1873 р.). З передмови автора: "Мистецтво благословлено Богом. Основною задачею, яка була переді мною при виданні даного тому, є графічне представлення всіх детально описаних дій".

Спецінструменти: філети й ролети.

На завершальному етапі виготовлення палітурки за допомогою ролет і филет робилося тиснення рамок, лінійок, орнаментів.

Готова оригінальна складальна форма, виготовлена способом ручного набору.

Книга Грута Ворстена "Історія розвитку південних і південно-західних областей Росії", 4-6 частини, видана в 1744 р. у Голландії, у друкарні "Утрехт".

Літографська друкарська форма, призначена для друку зображення на упаковках. Напис на камені: "Шоколадна фабрика "Тангермюнде", какао "Метелик", травень 1932 р."

Мікроскоп 3-композиційний (друга половина XVIII ст.). Використовувався для контролю якості віддрукованої продукції.

Ручний набір - застосовувався для відтворення складних табличних, формульних текстів з оригіналів, що мають складну композиційну побудову.

Тигельна друкарська машина системи "Бостонка" (модель 1900 р.). Малоформатна однокольорова машина високого друку.

Обтискний прес. На ньому з'єднували палітурку з книжковим блоком.

Арифмометр плаский (перша половина XIX ст.). Використовувався для обчислення в бухгалтеріях друкарень XIX ст.

Газетна ротаційна друкарська машина ПРГ. Призначена для друкування двох- та чотиристорінкових газет з невеликою кількістю штрихових і тонових ілюстрацій з растром до 24 ліній на 1 см. За один оборот циліндрів друкуються дві чотиристорінкові газети з форматом сторінки 297х420 мм.

Лінотип - "дідусь" реклами в БІЗНЕСі. На цьому лінотипі восени 1992 року готувалася до друку перша реклама газети "Бліц-Інформ", перейменованої в червні 1993-го в газету "БІЗНЕС".

Ручний коректурний верстат Hopkinson & Cope Ninsbury. Виготовлений у Лондоні у 1855 р. Призначений для одержання відбитків із гранок друкарського набору.


Powered by Plone CMS, the Open Source Content Management System

Цей сайт відповідає наступним стандартам: